Újezd u Boskovic Jihomoravský kraj
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Hasičská soutěž O pohár starosty 2011

Datum konání: 25. 6. 2011

Pohár máme, dobrý chlapi !
V sobotu 25.6.2011 se u nás už po 11. před poutí konala hasičská soutěž O pohár starosty Újezdu u Boskovic. I přes nejisté počasí se pod pergolou kiosku a v okolí místního koupaliště sešlo hodně přihlížejících a sjely se sbory dobrovolných hasičů z Bačova, Boskovic, Lhoty Rapotiny, Vratíkova a Újezda. Po nástupu hasičských sborů byla předvedena nová hasičská technika našich hasičů. Poté ukázali svoji dovednost před publikem mladí hasiči a odpoledne vyvrcholilo soutěží jednotlivých hasičských sborů. Naši chlapci byli první s časem35,4 vteřiny. Druhá byla Boskovská Mazurie s 40 vteřinami, jako poslední se umístili žáci z Lhoty Rapotiny s minutou a 6 vteřinami.
V kategorii dospělých hasičů, byla první Mazurie (1:04 – minuta a čtyři vteřiny), druhý post si výkonem 1:08 vybojoval SDH Újezd u Boskovic, na třetí příčce skončil Vratíkov B (1:093 – minuta devět vteřin a tři desetiny). Vratíkov A byl s časem 1:096 čtvrtý, Lhota A (1:106) pátá. Šestá byla Lhota B (1:123) a jako poslední se umístil Bačov (1:403).
Děkujeme všem sborům za účast, gratulujeme k jimi dosaženým výkonům a přejeme co nejméně ostrých zásahů.

FotografieVýlet do Baldovce

Datum konání: 19. 6. 2011

Lanová věž
V neděli 19.6.2011 se konal zájezd do lanového centra v rekreačním středisku Baldovec. Děti, ale i dospělí, zde mohli téměř tři hodiny zdolávat různé překážky a užívat si lanových atrakcí. Po obědě následovala střelba z luku a kolem čtvrté odpoledne návrat domů. Poděkování za tuto zdařilou akci patří nejen Tělovýchovné jednotě a Obecnímu úřadu Újezd u Boskovic, jež akci sponzorovaly, ale také Vám všem za hojnou účast.

Další fotkyČištění koupaliště

Datum konání: 21. 5. 2011

Rosnička v akci
V sobotu 21.5. proběhla příprava koupaliště na nastávající letní sezónu. Chtěli bychom tímto tedy poděkovat členům SDH Újezd u Boskovic, ale i všem ostatním spoluobčanům, kteří s čištěním pomohli.

FotografieRekonstrukce schodů u pohostinství

Datum konání: 14. 5. 2011

Schody
14. května 2011 začala rekonstrukce schodů u místního pohostinství. Zbourat se je podařilo ještě dnes, na ty nové si však budeme muset počkat ještě asi 4 týdny.

Fotografie z průběhu rekonstrukceMájové posezení pro seniory

Datum konání: 8. 5. 2011

Vystupující soubor
V sobotu 7. května 2011 uspořádal Sbor pro občanské záležitosti ve spolupráci s OÚ v Újezdě májové posezení pro seniory, které se konalo v kulturním zařízení. Vystoupil zde hudebně-taneční soubor Věchétek z Jaroměřic s kulturním programem. Součástí posezení bylo i občerstvení a ženy dostaly drobný dárek ke Dni matek. Všichni se dobře pobavili a mohli si i zazpívat a zatancovat. Děkujeme SPOZ za uspořádání této zdařilé akce. Fotky jsou ke shlédnutí

zdeStavění Máje 2011

Datum konání: 1. 5. 2011

Mája
V neděli 1.5.2011 se, jako již každý rok, na návsi stavěla Mája. Nebylo to však jen tak. Den předem skácené Máji totiž někdo odříznul vršek a pohodil jej u kamenolomu, blízko silnice vedoucí do Doubravice. Přes všechny komplikace se však Mája „opravila“, nazdobila a za pomoci pana Odehnala s jeřábem, postavila.
Tímto bychom tedy nejen mu, ale i všem ostatním, kteří přiložili ruku k dílu, chtěli poděkovat.

Více fotografiíPálení čarodějnic 2011

Datum konání: 1. 5. 2011

Hořící hranice
V sobotu 30.4.2011, se na místním koupališti, i přes prvotní nepřízeň počasí, konalo pálení čarodějnic. Kvůli silnému dešti sice musel být zrušen lampiónový průvod, ale i tak se měly děti na co těšit. Soutěžilo se totiž o nejmenší, největší a nejhezčí čarodějnici. Funkci porotců zastávali paní Malachová, pan Šeliga a starosta Novotný. Největší čarodějnice patřila Tomáši Kazdovi, nejmenší vyrobila Štěpánka Randulová a nejkrásnější přinesla Sára Vitouchová. Výhercům, ale i ostatním dětem, které čarodějnice donesly, byly uděleny sladké odměny.

Více fotografií z této akce, naleznete zde.Aktualita

Masopust2011_01[1].jpg
V sobotu 5. března proběhl v naší obci tradiční masopustní průvod masek, několik fotek ze zdařilé akce můžete shlédnout ve fotogalerii 2011Sčítání lidu 2011

Datum konání: 21. 4. 2011

Informace ke sčítání lidu 2011 najdete

zdeObecní knihovna Újezd u Boskovic

Navštivte nově zřízene internetové stránky obecní knihovny. http://ujezduboskovic.knihovna.cz/