Újezd u Boskovic Jihomoravský kraj
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Čištění koupaliště

Datum konání: 4. 5. 2013

DSCN3917.JPG[1].jpg
V sobotu 4.5. 2013 bylo naším SDH vyčištěno koupaliště pro nadcházející sezónu. To však bude muset ještě před uvedením do provozu projít několika nutnými opravami. Děkujeme tímto všem, kteří se nezbytného čištění účastnili.

Více fotografiíStavění máje

Datum konání: 1. 5. 2013

DSCN3911.JPG[1].jpg
Ve středu 1.5. 2013 v naší obci již podruhé proběhlo ruční stavění máje. Ačkoliv byla máje zpočátku příliš dlouhá, a musela se proto dvakrát krátit, vše se nakonec podařilo. Děkujeme tímto všem, kteří přiložili ruku k dílu.

FotografieMasopust

Datum konání: 9. 2. 2013

P1200783.JPG[1].jpg
V sobotu 9.2.2013 se v naší obci konal tradiční masopustní průvod. Děkujeme všem zúčastněným za povedenou akci.

FotografieDětský den nebo-li poslední prázdninová vycházka do přírody

Datum konání: 1. 9. 2012

DSCN0837.JPG
V sobotu 1.září se děti rozloučily s prázdninami na proběhlém dětském dni. Vše započalo hodinu po poledni u hřiště, odkud se děti a jejich rodiče přemístili k obecnímu rybníčku. Zde shlédli ukázku z kynologického výcviku. Pokračovalo se dále do "Hory", kde bylo možno si pod odborným dozorem vyzkoušet střelbu z pistole a malorážky. Další cesta vedla ke stanovišti s ukázkou první pomoci, ke kterému se však děti mohly dostat pouze přes lanové překážky. K myslivecké chatě, kde se celá vycházka zakončila, však bez újmy na zdraví a s nějakými drobnými sladkostmi, které si vysloužila po cestě, dorazila všechna dítka. Tam na ně, krom občerstvení v podobě párků a guláše, čekala i střelba ze vzduchovky.

Děkujeme tímto všem složkám, které se zapojily do přípravy akce a i Vám všem, kteří jste se jí zúčastnili.

Více fotografiíOslavy 120. výročí založení SDH Újezd u Boskovic

Datum konání: 22. 7. 2012

DSCN3659.JPG[1].jpg
V sobotu 21.7. 2012 se v naší obci konaly oslavy 120. výročí založení SDH Újezd u Boskovic. Všechno začalo ráno slavnostní schůzí hasičů, kde se předávala ocenění za zásluhy. Program pro širší veřejnost však odstartoval až po jedné hodině odpoledne nástupem pozvaných hasičských sborů, mezi kterými byly např. Lhota Rapotina, Adamov, Vratíkov, Jabloňany, Mazurie Boskovice, Brno, Doubravice nad Svitavou, Klepačov, Cetkovice... Po slavnostním nástupu se řeči ujal starosta, který místnímu SDH předal jeho první vlastní prapor, jako dárek od obce. Po předání praporu byly v pořadí ukázky zásahů hasičských jednotek, a to jak s nejmodernější technikou, tak i se starobylými exempláři, což bylo zvláště zajímavé. Nechybělo ani občerstvení v podobě točených nápojů a grilovaných dobrot, nebo atrakce pro děti a stánek se sladkostmi. Celý den pak vyvrcholil taneční zábavou na místním hřišti.

Děkujeme tedy SDH Újezd u Boskovic za skvělou organizaci velmi povedené akce a ještě jednou mu přejeme vše nejlepší k jeho krásnému 120. výročí.

Více fotografiíTurnaj v malé kopané Mikroregionu Svitava

Datum konání: 20. 7. 2012

Dne 15.7.2012 Obec Lhota Rapotina pořádala turnaj v malé kopané na Oboře. Naši fotbalisté obsadili pěkné páté místo, z deseti zúčastněných.

Děkujeme jím tímto, za vzornou reprezentaci obce.Čištění koupaliště

Datum konání: 12. 5. 2012

DSCN3569.JPG[1].jpg
V sobotu 12.5. místní SDH, i přes nepřízeň počasí, provedl plánované čištění koupaliště na následující sezónu.

Všem, kteří se čištění zúčastnili tímto děkujeme.

FotografieRuční stavění máje

Datum konání: 1. 5. 2012

DSCN3551.JPG[1].jpg
Po roční pauze se v naší vesnici opět stavěla máje ručně. Pomáhal jak domácí SDH, tak i občané. Nechybělo ani občerstvení.

Děkujeme tímto všem zúčastněným za ochotu k oživení tradice.

FotografiePálení čarodějnic

Datum konání: 30. 4. 2012

Tak kterou, holky ?
Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý lidový zvyk. Lidé se schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara.
Podle vyprávění se této noci čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a otevírají se jeskyně, ve kterých se dají nalézt poklady. Na ochranu před čarodějnicemi se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody, někdy se přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.
Také v naší obci se tento zvyk udržuje. Letos se počasí obzvláště vyvedlo, a tak účastníci čarodějnického průvodu vyrazili ještě za sluníčka na průvod obcí k místnímu koupališti. Čekala je zde připravená hranice, občerstvení a děti sladkosti z rukou pana starosty. Přišla nebo byla přinesena pěkná řádka čarodějnic a čarodějníků, proto vyhlášení těch nej bylo jen symbolickou záležitostí. Z takové úžasné směsice krásných výtvorů a masek nešlo vybrat nejlepší, každá byla originál. Po zapálení hranice následovala volná zábava s opékáním párků a točeným pivem. Za organizaci akce a dozor děkujeme našim hasičům, OÚ a SPOZ.

Několik fotografií zde.Branné závody

Datum konání: 14. 4. 2012

DSCN3394.JPG
Dne 14.4. od 9:00 probíhal v okolí "koupaliště" branný závod, který pořádalo SDH Újezd u Boskovic s pionýrskou skupinou z Lysic. Zúčastnilo se 6 dětských družstev a 2 družstva dospělých V.I.P.

Z dětí se na prvním místě umístil SDH Újezd u Boskovic A s časem 52:20, druhá byla Doubravice s časem 1:05:30, třetí Mazurie - 1:08:30, čtvrtý Újezd B - 1:38:50, pátí byli pionýři Lysice A - 1:50:34 a na posledním místě skončili Pionýři Lysice B s časem 1:51:41. Z dospělých byla první Mazurie - 1:24:24, druhý byl domácí sbor - 1:25:11.

Po vyhlášení výsledků následoval program pro všechny děti - hry, soutěže např. střelba ze vzduchovky, házení sekyrou, granátem... Nevadilo ani chladné počasí, v polní kuchyni se totiž pro zahřátí vařil čaj a guláš.

Děkujeme všem za hojnou účast a především pořadatelům za organizaci akce.

Fotografie ze závodu