Újezd u Boskovic Jihomoravský kraj
Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > Myslivecké sdružení

Myslivecký spolek

Myslivecký spolek Herous byl založen v roce 1993. Až do roku 2015 byl však tento spolek registrován jako Myslivecké sdružení Lhota Rapotina - Újezd. Hlavní podíl na založení sdružení a teď již spolku měl pan Bohumil Rozhon, který celý svůj život zasvětil právě myslivosti. Členskou základnu mysliveckého spolku Herous tvoří 10 členů, kteří se svojí aktivitou podílí na spolupořádání akcí pro děti a jsou v aktivní spolupráci s obecním úřadem Újezd u Boskovic a obecním úřadem Lhota Rapotina.

Honitba

Honitba mysliveckého spolku se nachází v katastrálním území obce Lhota Rapotina a obce Újezd u Boskovic. Výměra honitby činí 861 hektarů a je sloučena jak z lesních porostů, tak polních a vodních ploch.

Zvěř

V této honitbě se vyskytují různé druhy zvěře. Ze zvěře pernaté se tu nachází bažant obecný a kachna divoká a ze zvěře srstnaté zajíc polní

 

Dalším druhem zvěře žijícím v této honitbě je zvěř spárkatá a to srnec obecný. V období říje můžeme v této honitbě zahlédnout i zvěř vysokou jejímž zástupcem je jelen lesní a výjimkou není ani výskyt zvěře mufloní.

 

 

Ovšem nejvíce rozšířeným druhem zvěře, který se v honitbě mysliveckého sdružení nachází je zvěř černá, která se v uplynulých letech nepatrně přemnožila.

Akce

Mezi hlavní pořádané akce sdružení patří společné hony, naháňky a akce s mysliveckou tematikou věnované dětem . V roce 2010 byla sdružením zahájena výstavba myslivecké chaty se zázemím v obci Újezd u Boskovic a její dokončení bylo v roce 2011.