Újezd u Boskovic Jihomoravský kraj
Drobečková navigace

Úvod > Spolky a kluby > TJ Újezd u Boskovic

TJ Újezd u Boskovic

Současnost

Drakiáda 2009

Od roku 2004 hraje družstvo TJ Újezd u Boskovic ligu malé kopané. Od roku 2005 nese název týmu: TJ Chmelaři Újezd u Boskovic, v roce 2005 skončil tým na 6 místě základní soutěže, v roce 2006 na 2. místě divizní soutěže,  v roce 2007 stejně jako náseldující rok 2008 a 2009 na 3. místě 5.ligy. V roce 2010 skončil tým na 8. místě. Podrobnější informace naleznete zde:Malá kopaná.

Každoročně věnuje TJ čas dětem, pro které je každoročně na začátku či na konci letních prázdnin uspořádán dětský den plný soutěží o sladké odměny.
Na podzim se každoročně koná drakiáda s opékáním párků a případným dalším doprovodným programem.

Masopust 2006TJ Újezd pravidelně organizuje masopustní průvod masek v obci. Akce se účastní každoročně 25 - 35 maškar, které se každoročně inovují, stálé místo zaujímá medvěd a kašpárek, časté jsou také školačky, indiáni, ženich s nevěstou, čarodějnice atd.

Sportovní organizace nezahálí ani přes zimu. Každoročně se staví v areálu hřiště "Na hrádku" mantinely a v případě mrazivého počasí se leduje kluziště. Na stavbě a demontáži mantinelů se podílí široká veřejnost, převážně z řad TJ. Kluziště následně slouží široké veřejnosti, kde bruslí mladí i staří, a kde se odehrávají hokejové zápasy.
Pro děti zde bylo uspořádáno herní odpoledne "Ledový dech",
v roce 2008 zde byl sehrán miniturnájek v hokeji.

 TJ Újezd u BoskovicTradiční zimní aktivitou je stolní tenis, který se každoročně odehrává v místním kulturním zařízení. Vyvrcholením je pravidelný Štěpánský turnaj ve stolním tenise, který se koná zpravidla ve 4 kategoriích: dorost, ženy, muži a senioři. Ročník 2010 bude provizorně odehrán až na bílou velikonoční sobotu 2011, kvůli rekonstrukci střechy KZ.

Historie

První zmínka o organizované tělovýchově je v kronice obce Újezd u Boskovic z roku 1920.
Byla založena Dělnická tělocvičná jednota.
Během let se organizace přejmenovala na TJ Sokol.
Do konce šedesátých let v kronice o TJ Sokol není nic napsáno.Krajský přebor vesnických družstev-Křenovice 1985

Koncem šedesátých a začátkem sedmdesátých let minulého století TJ Sokol organizovala výstavbu koupaliště. Finanční výpomoc poskytl Okr. národní výbor v Blansku a OV ČSTV.
Od roku 1970 se začne TJ Sokol více zajímat o sportovní vyžití mládeže. Naši dorostenci začali hrát odbíjenou a dostali se až do krajského přeboru. V roce 1976 jsme měli již tři družstva odbíjené. Muži hráli okresní soutěž, dorostenci krajský přebor a žáci okresní přebor. Odbíjená se hrála ještě celá osmdesátá léta jen okresní přebor muži a s přestávkami žáci. Soutěž mužů na okrese zanikla v roce 1994.

Činnost TJ Sokol v 80. a začátkem 90. let byla dost aktivní. Pořádala zájezdy na fotbalové utkání do Prahy, Brna, Bratislavy. Organizovaly se vánoční a velikonoční turnaje ve stolním tenise. Účast sportovců byl 18 mužů a 21 dětí. Závody kolem obce na lyžích a zájezdy do Jeseníků za sněhem. ČSŽ pořádal dny dětí. Brigády na sázení lesních stromků, byli jsme také na brigádě na hradě v Boskovicích. Pořádali jsme turnaje v odbíjené a taneční zábavy na hřišti na Hrádku.

Lední hokej

Od roku 1984 se v zimním období hrál každou sobotu na ZS
v Boskovicích hokej. V roce 2003 hokej zaniká z důvodu malého zájmu mládeže o tento sport. Přes zimu jsme chodili hrát odbíjenou do Boskovic na ZŠ Sušilova.


V roce 1993 se naše TJ Sokol přejmenovala jen na TJ.